Kilka łączy na piątek (quizy)

Dzisiaj nie mogło być inaczej. Dokończyłem piąty quiz na temat dostępności, a więc jestem gotowy pokazać je wszystkie. Razem z Piotrem Osipą realizujemy taki wspólny projekt. On pracuje nad platformą, a ja nad treściami. Mam cichą nadzieję, że nowy quiz będzie się pojawiał przynajmniej raz w tygodniu.

Quizy są zaprojektowane tak, że zawsze do wyboru jest jedna odpowiedź. Pytań, przynajmniej na razie, zawsze jest 10. Po wypełnieniu zobaczysz poprawne odpowiedzi oraz wyjaśnienie. Quizy można wypełniać dowolną liczbę razy.

Muszę przyznać, że układanie pytań wcale nie jest takie proste i zajmuje dużo czasu. Jednak mamy kolejne pomysły, więc platforma będzie się rozwijać. A teraz spróbuj swoich sił w pięciu quizach:

  1. Dostępność i inne trudne pojęcia.
  2. Ustawa o dostępności cyfrowej.
  3. Dostępne filmy.
  4. Teksty alternatywne.
  5. WCAG – sprawdź swoją wiedzę

Mam nadzieję, że będziecie się bawić tymi quizami. Ja bawiłem się świetnie, przygotowując je. Kilkoro dostępnościowców zadeklarowało, że przygotują quizy ze swoich działek, więc czekam z niecierpliwością. A kto zdobędzie 50 punktów w tych pięciu quizach za pierwszym wypełnieniem, będzie dla mnie królem lub królową dostępności.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.