Kilka łączy na piątek (refleksje)

Upał i urlop sprawiły, że ostatnio piątek musiał się obejść bez kolejnej porcji łączy. Dzisiaj zaś oferuję Wam kilka łączy do moich własnych tekstów o dostępności. Jednak nie są to porady, analizy, czy utyskiwania. Są to moje refleksje na temat tego, co to znaczy dostępność i jak może wyglądać przyszłość.

  1. Pismo jest fundamentem dostępności cyfrowej, który się chwieje, czyli co nas czeka w przyszłości.
  2. Wojna Braille’a z karnawałem, czyli o umieraniu pisma Braille’a.
  3. Następny skok cywilizacyjny może wypchnąć osoby niewidome za burtę, czyli co będzie z osobami niewidomymi, gdy zaniknie pismo.
  4. Dostępność a zgodność z WCAG 2.0, czyli nie jestem dostępnościowym dżihadystą, czyli o moim podejściu do cyfrowej dostępności.
  5. Smartfon jako centrum zarządzania wszystkim, czyli o przypadkowej dostępności.

Będzie mi bardzo miło, jeżeli przeczytacie te teksty, choć są zazwyczaj dość długie. Możecie je też udostępnić innym. W tym wypadku prośba jest uzasadniona, bo te nie pojawiają się w wyszukiwarkach. Za mało słów kluczowych, wyliczeń, a i tytuły niezrozumiałe na pierwszy rzut oka. Przeglądając te teksty odkryłem, że mam coś namieszane w pewnych miejscach. Na przykład łącza w tekście tajemniczo zmieniły miejsce. Będzie poprawianie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.