Accessible Media Player

Osadzenie na stronie internetowych odtwarzacza multimediów zgodnego z wymaganiami dostępności nie jest proste. Dostępny musi być sam odtwarzacz, który powinien także obsługiwać zamknięte napisy. Na pomoc przychodzi Accessible Media Player, który ma wszystko lub prawie wszystko, co potrzeba.

Odtwarzacz wykorzystuje wiele nowoczesnych technologii: Ajax, ARIA i kilka innych. Może odtwarzać zasoby z YouTube i Vimeo oraz multimedia wprost z serwera. Potrafi także wyśwwietlać zamknięte napisy, a panel nawigacyjny przygotowany jest z wykorzystaniem ARIA (Accessible Rich Internet Aplication). A wszystko to jako Open Source i za darmo przygotowała firma Nomensa. Tutaj można znaleźć dokumentację techniczną odtwarzacza, która ułatwi jego implementację. Jeżeli ktoś skorzysta, to proszę o poinformowanie o tym w komentarzu, a ja chętnie obejrzę i pochwalę.

Jedna myśl na temat “Accessible Media Player

  1. Nie do końca zgodziłbym się z dostępnością tego rozwiązania ponieważ to jest nakładka na YouTube, Vimeo i JW Video Player próbująca forsować swój sposób dostarczania napisów. Obecnie liczą się następujące sposoby dostarczenia napisów z HTML5, SRT, DFXP (W3C TimedText) Sposób Nomensy preferuje tylko część DFXP i dubluje się z możliwościami JW Video Player (które są o wiele lepsze w obsłudze napisów http://www.longtailvideo.com/support/addons/captions-plugin/14974/captions-plugin-reference-guide)

    Accessible Media Player został wprowadzony w listopadzie 2011 a teraz mam wrażenie że przeglądarki internetowe i biblioteki już dogoniły w obsłudze dostępności technologie medialne:
    http://www.longtailvideo.com/support/jw-player/22/making-video-accessible/ a także http://dev.opera.com/articles/view/more-accessible-html5-video-player/

    Ważny aspekt który zniechęca do używania Accessible Media Player komercyjnie to jej licencja GPL ( co ma związek z używaniem JW VideoPlayer)

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

Ta witryna wykorzystuje usługę Akismet aby zredukować ilość spamu. Dowiedz się w jaki sposób dane w twoich komentarzach są przetwarzane.